Šajā intervijā tika intervēts jaunievēlētais Juridiskās un Finanšu komitejas (JFK) vadītājs – Kristafers Zeiļuks. Šīs atbildes sniegs dziļāku ieskatu par Kristafera šī gada iecerēm un plāniem.

  1. Kādēļ atnāci uz RSD? Kāpēc izvēlējies tieši šo komiteju?

Rīgas Skolēnu domes darbība mani interesēja jau labu laiku pirms es pievienojos šai organizācijai. Saņēmos pievienoties tikai 2015. gadā kļuvu par savas skolas pašpārvaldes prezidentu un apmeklēju RSD rudens kopsapulci. Mani darboties uzaicināja toreizējā JFK vadītāja Ieva. JFK izvēlējos, jo mani interesēja tās darbības sfēras, kurās JFK darbojās – sponsoru un sadarbības partneru piesaiste un izmaiņu veikšana dokumentācijā.

  1. Kas tevi motivēja izvirzīt savu kandidatūru?

Galvenokārt izvirzīt savu kandidatūru motivēja manis paša tieksme dzīties pēc visa jaunā, ko man “piespēlē” dzīve.

  1. Kā RSD ir manījis tavu dzīvi?

Darbojoties RSD es kļuvu komunikablāks un atvērtāks. Pirms tam nekad nebūtu iedomājies, ka spēšu uzturēt produktīvu sarunu ar tikko satiktu cilvēku.

  1. Ja tu brauktu uz neapdzīvotas salas, kas būtu tā viena lieta, ko tu ņemtu līdzi?

Nezinu vai tā ir uzskatāma par lietu, bet es noteiktu paņemtu līdzi kādu draugu. Ne jau tāpēc, lai mocītos kopā, bet gan tāpēc, ka bariņā jautrāk un būtu vieglāk izdzīvot.

  1. Kāds, tavuprāt, ir efektīvākais veids sponsoru piesaistīšanai?

Ja es būtu potenciālais atbalstītājs, tad es gribētu veidot sadarbību ar cilvēkiem, ko esmu vismaz redzējis, tādēļ es uzskatu, ka efektīvāk ir piedāvāt atbalstītājiem tikties “aci pret aci”, jo šādi ir arī iespējams pārrunāt visus sadarbības aspektus.

  1. Tu rakstīji, ka plānojat iespējams piedalīties konkursos, vai ir kādi specifiski konkursi, noteikti gribat piedalīties?

Jā, jau pagājušajā gadā plānojām piedalīties projektu konkursos, bet šo ideju diemžēl nerealizējām, tādēļ papildus finansējuma piesaistei šogad plānojam piedalīties šajos konkursos. Nē, specifisku nav, projektu konkursi ir ļoti dažādi un vienādi mēdz neatkārtoties, tādēļ mēģināsim piedalīties pēc iespējas vairākos un dažādākos konkursos, kas atbilst Rīgas Skolēnu domes darbības mērķiem un uzdevumiem.

  1. Kāds, tavuprāt, ir efektīvākais veids biedru piesaistīšanai?

Manuprāt, biedru piesaistīšanas “atslēga” ir laba reklāma, ne tikai RSD kopumā, bet arī atsevišķi mūsu komitejai, jo mūsu nosaukums izklausās gaužām sarežģīts un daļēji maldina potenciālos biedrus. Es domāju, ka kā labas reklāmas piemērs var kalpot reklāmas (ieraksti) sociālajos tīklos.

  1. Ja tev būtu jāizvēlas citāts/teiciens, kas visvairāk raksturotu RSD, kāds tas būtu?

Latviešu teiciens: “Kas cenšas, tas sasniedz.” Man tas šķiet piemērotākais, jo kad mēs ieliekam vairāk sevis  lietās ko darām šeit, mēs vairāk panākam.

 

  1. Kāda dziesma vislabāk raksturo tavu komiteju?

Es domāju, ka mūs raksturojošākā dziesma ir “Don’t stop believin’”, ko izpilda Journey, jo tā parāda, ka viens no mūsu galvenajiem ieročiem ir ticība, ticība sev un tam, ka mums kopā tas izdosies, un ka atbalstītāju piesaiste ir daļēja laimes spēle, jo nekad nevar zināt vai konkrētajam uzņēmumam būs pietiekami resursi, lai atbalstītu mūs, un par to, ka dažreiz mums izdodas, dažreiz nē, bet mēs esam tāpat kopā – viena komanda.

 

Intervēja Arta Irbe (Ārējo sakaru un sabiedrisko attiecību komiteja)