Diskusiju vakars “Kāpēc palikt Latvijā?” bija iedvesmojošs un bagātināts ar dažādiem viedokļiem un idejām. Jaunieši dalījās pieredzē un uzskatiem, sadaloties divās grupās par palikšanu Latvijā un došanos prom. Šī diskusija radīja iespēju ne tikai paust savu viedokli, bet arī labāk izprast pretējo pozīciju.

Diskusijas gaitā jaunieši:
☎iepazinās savā starpā,
👥kopīgi risināja problēmsituācijas,
📡veidoja jaunus kontaktus,
🏃aktīvi iesaistījās procesā.
Katra grupa centās pārliecināt citus ar saviem argumentiem par to, kāpēc ir vērts palikt Latvijā vai, otrkārt, kāpēc ir labāk doties prom meklēt jaunas iespējas.

Diskusijas nobeigumā RSD prezidente Šarlote Justīne Jurjure dalījās ar iemesliem, kāpēc izvēle par palikšanu Latvijā būtu labvēlīga ne tikai valstij, bet arī jaunietim pašam.
Viņas runā kā pamatoti iemesli tika akcentētas:
💶salīdzinoši zemās studiju izmaksas,
🪢kopienas saikne,
🏞bioloģiskā daudzveidība u.c.
Kā arī Šarlote uzsvēra, ka jauniešu aktivitāte un iesaistīšanās var veicināt pozitīvas pārmaiņas Latvijas sabiedrībā. Diskusijas laikā kā viena no šīs problēmas pamatsastāvdaļām tika atspoguļota arī Latvijas demogrāfiskās situācijas problēma, un tās ietekme uz valsts ekonomiku un valsts attīstību kopumā, ko sniedza RSD konsultante Elizabete Rebezova.

Paldies visiem, kas atnāca! Šī diskusija ne tikai paplašināja jauniešu redzesloku par dzīvi Latvijā, bet arī uzsvēra, ka valsts saglabāšana un attīstība ir kopīga atbildība. Tā radīja iespēju veidot vienotu redzējumu par dzīvi valstī un risināt izaicinājumus kopā.

 

Atskatu par šo, gan arī par citiem pasākumiem vari redzēt mūsu soc tīklos:
📱Instagram: @rsdlv
📱TikTok: rsd.lv
📱Facebook: Rīgas Skolēnu dome

Ceturtdien, 7.decembrī, Rīgā, no plkst. 15.30-18.00 norisināsies pilsētas mēroga konference “Darbošanās pašpārvaldē – lietderība nākotnei” Rīgas skolu pašpārvalžu aktīvistiem un to atbalsta personām.

Konferences būs fokusēta uz pašpārvalžu bijušo dalībnieku pieredzi un kā tas noderēja karjerā.

 

Tiks apskatītas dažādas tēmas, piemēram:

  • Kā pārdot savu pieredzi pašpārvaldē darba devējam?
  • Kā man noderēja pieredze pašpārvaldē dzīvē?
  • Kā atpazīt katra pašpārvaldes dalībnieka potenciālu?
  • Vai pašpārvaldē darbojas tīkai līderi?

 

Ierašanās konferencē no plkst. 15.00, sākums plkst. 15.30, lai pieteiktu savu dalību konferencei, lūgums aizpildīt reģistrācijas anketu līdz 5.decembrim, ieskaitot. Katrs dalībnieks aizpilda anketu individuāli.Aizpildot reģistrācijas anketu, visiem dalībniekiem tiks izsūtīta detalizēta konferences programma, kā arī izziņota norises vieta. Reģistrācija konferencei:https://forms.gle/4wCy18fsKgvuNdD86Jautājumu un neskaidrību gadījumā sazināties ar jaunatnes darbinieku darbā ar skolēnu pašpārvaldēm Elizabeti Rebezovu, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot uz tālruni: +371 25615403"Indivīds viens bez masas ir bezspēcīgs, balss bez skaņas, gars bez platības," Rainis.

Šī gada 10. un 11. novembrī RSD 22.sasaukuma valde pulcējās, lai veidotu ciešāku sadarbību, stiprinātu valdes locekļu savstarpējo saikni un saprastu savu turpmāko gaitu.

Pasākums sākās Mārtiņdienā kā radošuma, auglības un attīstības zīme.
Vispirms tika veikta visdažādākās "ledus laušanas" aktivitātes, kas uzlaboja vakara noskaņu. Vēlāk valdes pārstāvji veidoja RSD prioritāšu plānu, veicinot skolēnu ciešu mijiedarbību, sniedzot iespēju izteikt idejas un risinājumus, un dalījās savām personīgajām pieredzēm un uzskatiem par skolēnu dzīvi un iesaistīšanos pilsētas jautājumos, apliecinot valdes apņēmību turpināt darbu jauniešu labā.

Tik svarīgā jaunā sasaukuma radošas un mērķtiecīgas valdes stiprināšanas pasākumā jaunie pārstāvji jutās pateicīgi un priecīgi par RSD 21. sasaukuma valdes piedalīšanos pasākumā.

Otrajā dienā, turpinoties valdes apmācībām, RSD 22. sasaukuma valde ar prieku sagaidīja RD IKSD Jaunatnes nodaļas vadītāju Dmitriju Zverevu, lai uzzinātu Rīgas Domes ieceres un iedomas par jauno valdi. Pasākuma noslēgumā valdes pārstāvji dalījās ar savām emocijām par neaizmirstamo un iejūtīgo brīžu pilno notikumu, kurā katrs uzzināja kaut ko jaunu par saviem komandas biedriem.

Valdes apmācību pasākums veicināja uzticēšanos un draudzības sajūtu starp jauniešiem, stiprinot RSD valdes vienotību un veiksmīgu sadarbību turpmākajos projektos.

Šī gada 03. Novembrī Rīgas izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu konsultanti piedalījās tiešsaistes  seminārā “Digitālie rīki, kas atvieglo darbu ar pašpārvaldi”. Pasākuma mērķis bija sekmēt pašpārvaldžu konsultantu izpratni par dažādiem digitāliem rīkiem, kas var atvieglot komandas darbu un palielināt efektivitāti.

Semināru vadīja Marta Aleidzāne un Nikita Lavigins no NVO “Medijpratējs”. Pasākuma programma sastāvēja no vairākām daļām, kas sniedza dalībniekiem plašu ieskatu digitālo rīku izmantošanā un komandas darba principos.

Pasākums izrādījās veiksmīgs, uzsvērot digitālo rīku lietderību pašpārvaldžu darbā, kā arī, dalībnieki ieguva plašu izpratni par komandas darba principiem un komandas vērtībām.

Google Workspace un Asana tika atzīti kā noderīgi rīki pašpārvaldžu efektivitātes palielināšanai.

Spēja pielāgoties jaunām tendencēm dinamiskā pasaulē radīs iespēju uzlabot pašpārvaldžu darbību un izglītību jauniešu vidū.

Šodien, 25. oktobrī, mūsu valdes loceklis Arturs Zamerovskis un RSD dalībnieks Artūrs Gaiķens aktīvi piedalījās jauniešu diskusijā jaunatnes politikas plāna izstrādei.

Vairāki jaunieši dedzīgi dalījās savā pieredzē, dzīvojot Rīgā, paužot gan priekšrocības, gan izaicinājumu. Šis notikums ir tikai viens no svarīgiem soļiem, kas palīdz jauniešiem uzlabot savu dzīvi un ietekmēt lēmumus sev apkārt.

Mēs neaizmirstam, ka dzīvojot demokrātiskā valstī, katram no mums ir unikāla iespēja izteikt savu viedokli un ietekmēt pasauli ap sevi. Jaunieši ir nākotne, un viņu balsim ir liela nozīme. Tāpēc mēs aicinām jauniešus neklusēt, bet piedalīties diskusijās un veidot labāku nākotni sev un pēc tam nākamajām paaudzēm. Mūsu viedoklis dot impulsu pozitīvām pārmaiņām!

Turpmāk sekosim notikumu attīstībai un strādāsim kopā, lai padarītu mūsu dzīvi vēl pievilcīgāku un labāku vietu visiem jauniešiem.

 

Rīgas Skolēnu domes (RSD) 22. kongress norisinājās ceturtdien, 2023. gada 19. oktobrī. Šis gadskārtējais pasākums pulcēja Rīgas skolu pārstāvjus un tika veltīts atskatam par paveikto, jaunas Rīgas Skolēnu domes valdes apstiprināšanai un prezidenta ievēlēšanai.

Kongresu vadīja 21. sasaukuma prezidente Zīle Ozoliņa un viceprezidente Lizete Lita Gražule. Pasākuma sākumā Zīle Ozoliņa, atskatoties uz paveikto, izstāstīja par 21. sasaukuma gada norisi un pasākumiem: tikšanos ar Elīnu Pinto, Latvijas Radio eksperimentu, ideju par Rīgas skolēnu forumu un citiem izglītojošiem pasākumiem.

Protams, neatliekama sastāvdaļa, bez kuras nevarētu iedomāties RSD ir Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments(RD IKSD). Arī šī gada kongresā svinīgo runu izteica godināts viesis un RD IKSD Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs, pasniedzot 21. sasaukuma valdei īpašus pateicības rakstus no Rīgas Domes par viņu ieguldīto darbu.

Viens no kongresa galvenajiem notikumiem, protams, bija jaunā prezidenta izvēle. Šogad uz prezidenta amatu kandidēja divas ļoti aktīvas jaunietes Daniela Rupeika un Šarlote Justīne Jurjure. Klātesošie jaunieši arī aktīvi iesaistījās un palīdzēja Zīlei Ozoliņai un Lizetai Litei Gražulei kandidātu prasmju pārbaudīšanā, kuri tika izaicināti ar visdažādākajiem uzdevumiem saistībā ar sevis prezentēšanu, dalībnieku piesaisti RSD un rīkošanos stresa situācijās, kas noteikti būs nepieciešams nākošajai RSD prezidentei. Kongresa balsojumā balsu vairākumu guva Šarlote Justīne Jurjure, tādējādi kļūstot par RSD jaunās 22. sasaukuma valdes prezidenti, un par viņas palīgu un padomdevēju vicprezidentes amatā tika iecelta Daniela Rupeika.

Kongresā tika apstiprināta arī RSD valde. Par kultūras daļas vadītāju kļuva Klāvs Damalts, izglītības daļas vadītājas amatu pārņēma Karolīna Rimša, ārējo sakaru daļas vadītāja vietā tika apstiprināta Arina Krasone, kā padomnieks juridiskajā un finanšu jomā kļuva Liene Linkeviča, taču lietveža vietā tika apstiprināts Arturs Zamerovskis. Pasākuma dalībniekiem iesaiste valdes apstiprināšanā un prezidenta izvēlē nodrošināja jauniešu līdzdalību pilsētas lēmumu pieņemšanā un viņu iespēju ietekmēt izglītības un jauniešu politiku Rīgā.

Arī šajā reizē kafijas pauzes laikā jauniešiem bija iespēja labāk iepazīt RSD valdi, topošās prezidentes, jaunus cilvēkus un nogaršot gardās maizītes.

Kongress noslēdzās ar svinīgu noskaņu neformālā gaisotnē, fotografēšanos, sarunām par RSD nākotni un ar apņemšanos turpināt darbu pie jauniešu lietām un veicināt ilgtspējīgu attīstību.

Lai veiksmes un panākumu pilns gads RSD un jaunajai 22. sasaukuma valdei!

Sirsnīgs paldies par foto @zlatuwh.
 

Rudens ir klāt!🍁🍁🍁
Esam jau ieskrējušies un ar prieku paziņojam, ka drīz notiks Rudens kopsapulce!
Ja esi kādas Rīgas skolas skolēnu pašpārvaldes dalībnieks, mēs Tevi gaidīsim!
Rudens kopsapulcē Tu gūsi atbildes uz šādiem jautājumiem:
-Kas ir Rīgas Skolēnu Dome(RSD)?
-Kāda struktūra pastāv RSD?
-Kādas iespējas man paveras, kļūstot par RSD biedru?
-Kā notiek RSD Kongresa vēlēšanas?
-Kā es varu darboties RSD?
Rudens kopsapulcē tev būs iespēja:
💃 Iepazīties ar esošajiem RSD biedriem;
🎎 Pavadīt brīnišķīgi laiku ar Rīgas jauniešiem, veicot dažādas aktivitātes;
🍪 Paēst;
👕 Iegūt RSD merch.
🗓Kad? - 28.09.2023
🕓Cikos? - no plkst. 17.00 līdz 19.00
📍Kur? - Rīgas Raiņa vidusskola (Krišjāņa Barona iela 71)

22. septembrī LU Dabas mājā notika Rīgas Skolēnu domes "Prezidentu kluba" noslēguma pasākums.

Rīgas Skolēnu dome ir gatava noslēgt 2022./2023.m.g. pasākuma ciklu "Prezidentu klubs".
Pasākumā tika organizēta diskusija ar viesiem, tostarp Izglītības ministrijas parlamentāro sekretāru Silviju Reinbergu, Rīgas domes deputāti Laimu Geikinu un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā Sporta un jaunatnes pārvaldes Jaunatnes nodaļas vadītāju Dmitriju Zverevu. Klausītājiem un "Prezidentu kluba" dalībniekiem bija iespēja paklausīties un arī parunāt par aktuālām tēmām, kas ir saistītas ar izglītību un skolas pašpārvaldi.

Pasākuma gaitā tika veikta arī diskusija ar iepriekšējiem pašpārvaldes prezidentiem un šī gada ievēlētiem. Šī pasākuma daļa tika veltīta jauno prezidentu iesaistīšanai un zināšanu pārnešanai no pieredzējušajiem vadītājiem.

Šajās diskusijās jaunie prezidenti varēja uzdot jautājumus, dalīties savās domās un mācīties no tiem, kuri jau ir pildījuši šo atbildīgo amatu.

🎉 15. septembrī notika Projekta Rakstīšanas Darbnīca Jauniešiem! 🤩 Projekta rakstīšana un ideju īstenošana tagad ir kļuvusi vēl pieejamāka un interesantāka jauniešiem! Šī bija lieliska iespēja iemācīties prasmes projektu veidošanā un to īstenošanā. Darbnīcu vadīja Līga Siliņa no JS "BaMbuss". Vidusskolēni no vairākām mācību iestādēm bija pulcējušies jauniešu centrā "Kaņieris". Darbnīcas beigās ir sanākušas 4 projektu idejas. 4 stundas laikā jaunieši iegūva atbildes uz svarīgiem jautājumiem:
🤔 Kā efektīvi īstenot savas idejas?
📝 Kā veiksmīgi rakstīt projektus?
💰 Kā iegūt nepieciešamo finansējumu?

Rīgas Skolēnu Domes (RSD) pārstāvji 13. Un 14. septembrī devās uz Rīgas skolām, lai skolēniem pastāstītu par RSD darbību un aicinātu jauniešus aktīvi piedalīties tajā. Šī tikšanās bija vērsta uz dalīšanos informācijā par RSD darbības jomām, motivāciju un priekšā esošajiem notikumiem.

RSD pārstāvji aizrautīgi stāstīja par dažādiem projektiem un aktivitātēm, kurās jaunieši var piedalīties, lai iegūtu jaunas zināšanas, prasmes un noderīgu pieredzi. Viņi uzsvēra iespējas, kuras RSD piedāvā jauniešiem, kuri vēlas būt aktīvi un līdzdarboties. Skolēni izrādīja lielu interesi par RSD darbību un jau sāka plānot savu dalību nākamajos pasākumos, kuros RSD piedalās vai to organizē. Daži skolēni jau pauda vēlmi aktīvi iesaistīties RSD projektos un dalīties savās idejās, kas varētu uzlabot skolas un skolēnu dzīvi Rīgā. RSD pārstāvji bija atvērti un atsaucīgi uz visiem jautājumiem, kas skolēniem bija par viņu darbu un nākotnē plānotajiem pasākumiem.

Šī tikšanās bija lieliska iespēja skolēniem iepazīt Rīgas Skolēnu Domi. Mēs aicinām visus interesentus sekot līdzi RSD notikumiem un iesaistīties tajos, lai kopīgi radītu labvēlīgu un aktīvu sabiedrību.

Piektdien, 28.aprīli, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika lekcija ar filozofu Valdi Svirski par to, kā vairot dzīvē prieku. 

Atklāti aizraujošā sarunā tika runāts par šādām tēmām: kāpēc vairums skolēnu mūsdienās saskaras ar sliktu pašsajūtu vai nepārliecinātību par sevi? Kas iedvesmo un motivē? Kas būtībā ir prieks?

Lekcijas nobeigumā bija iespēja iepazināties ar mentālas veselības biedrību “Ogle”. Pēc meditācijas vakars beidzās pilnīga miera sajūtā. Paldies visiem par kopā pavadīto laiku!