Š.g. 1. novembrī norisinājās ikgadēja RSD kopsapulce, kurā kā jau ierasts apstiprinājām dokumentus un sadarbībā ar Rīgas skolu skolēnu pašpārvaldēm diagnosticējām problēmas.

Pasākums iesākās ar RSD prezidentes Lauras Katrīnas Baumanes ievadvārdiem. Pēc šīs uzrunas RSD Izglītības un zinātnes komitejas (tagad – Sadarbības un pašpārvalžu attīstības komitejas) vadītāja Grēta Garjāne atskaitījās RSD biedriem (skolām) par līdz šim 16. sasaukumā paveikto. Kā no viņas teiktā varējām spriest, paveikt bija patiešām daudz, sākot no piedalīšanās Lattelecom maratona veidošanā līdz pat dalībai Baltijas pilsētu savienības lielajā konferencē. Par RSD pārstāvju piedzīvojumiem šajā konferencē pavisam drīz varēsiet lasīt RSD mājas lapas blogu sadaļā. Pa vidu tam paspējām apmeklēt Saeimu, aizbraukt uz European Youth Consensus Dānijā, turpināt RSD pārgājiena tradīciju un daudz ko citu.

Mikrofonam nonākot RSD 1. viceprezidentes Dainas Emīlijas Freinbergas- Upmales rokās, Rudens kopsapulces apmeklētāji tika iepazīstināti ar RSD 16. sasaukuma gada plānu, ko varat aplūkot zem raksta pievienotajā pielikumā. Pēcāk šis gada plāns tika arī apstiprināts. Pēc Dainas vietu skatītāju priekšā ieņēma RSD lietvede Evelīna Viktorija Smirnova, lai iepazīstinātu ar radušos situāciju RSD 1. viceprezidentes Lindas Lielbriedes demisionēšanas sakarā (par atkāpšanās iemesliem lasi šeit). Evelīna mūs iepazīstināja ar RSD valdes iecelto 2. viceprezidenta amata pienākumu izpildītāju/amata kandidātu Daniilu Voroņinu no Rīgas 85. vidusskolas. Daniils pastāstīja nedaudz par sevi un līdz šim paveikto. Pēc iepazīšanās daļas un auditorijas jautājumiem ar vienkāršu balsu vairākumu Daniils Voroņins tika iecelts par RSD 2. viceprezidentu. Pirms šī balsojuma kā jau ierasts tika apstiprināta balsu skaitīšanas komisija, šo procedūru bija uzņēmies veikt RSD Juridiskās un finanšu komitejas vadītājs Kristafers Zeiļuks. Pēc Daniila apstiprināšanas notika svinīgā “viceprezidentu pagales” nodošana, un valdes atvadīšanās no Lindas.

Pasākumu turpināja RSD Juridiskās un finanšu komitejas vadītājs Kristafers Zeiļuks ar dokumentu apstiprināšanu. Kopsapulces apmeklētājiem tika dota iespēja iepazīties ar nolikuma labojumiem un jaunajiem iekšējās kārtības noteikumiem gan interaktīvi sekojot līdzi savās viedierīcēs, gan ar vienkāršotas un kodolīgas prezentācijas palīdzību. Pirmo reizi RSD vēsturē tika mainīts komitejas nosaukums. Izglītības un zinātnes komitejas nosaukumu laboja uz “Sadarbības un pašpārvalžu sadarbības komiteja”. Ar šī nosaukuma maiņas iemesliem ir iespējams iepazīties zemāk atrodamajā failā. Arī šajā balsojumā tika iegūts nepieciešamais balsu skaits šo dokumentu apstiprināšanai. Ar apstiprinātajiem dokumentiem varat iepazīties, atverot failus, zem šī raksta. Ar šo noslēdzās pasākuma pirmā daļa, un apmeklētāji devās nelielā kafijas pauzē “fikā”.

Kafijas pauzes laikā pasākuma apmeklētāji iepazinās savā starpā un jau sāka apspriest problēmas un dalīties labajā pieredzē ar saviem citu skolu kolēģiem. Pēc kafijas pauzes Elza Rūdule, RSD Kultūras komitejas vadītāja, iepazīstināja mūs ar festivāla “Bildes” vadītāju Tija Auziņa, kas iepazīstināja ar festivāla ideju un paveikto. Notika neliela viktorīna par šo festivālu un daži attapīgākie skolu pārstāvji tika pie balviņām.

Pēc šīs nelielās izklaides atkal ķērāmies pie darba. Šoreiz tika jauniešu studijas “BaMbuss” vadītājas Līgas Siliņas pavadībā. Līga ar interesantu aktivitāti palīdzēja apzināt un ļāva iztēloties Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Rīgas Skolēnu domes un skolēnu pašpārvaldes lomu skolēna dzīvē. Tad tika apzinātas problēmas un sadalītas pa kategorijām uz kurām tās ir attiecinātas, un pēcāk arī paši jaunieši meklēja risinājumus šīm problēmām.

Pasākumu kā jau tas ir ierasts noslēdzām ar kopbildi.

Priecājāmies Tevi redzēt šajā un ceram Tevi satikt arī turpmākajos RSD rīkotajos pasākumos!

Bildes no Rudens kopsapulces vari apskatīt šeit

Atskatu sagatavoja

Juridiskās un finanšu komitejas vadītājs

Kristafers Zeiļuks

 


Pielikums:

Apstiprinātais Rīgas Skolēnu domes 16. sasaukuma Gada plāns

Apstiprinātais Rīgas Skolēnu domes Nolikums Nr. 10

Apstiprinātie Rīgas Skolēnu domes Iekšējie noteikumi Nr. 1 "Rīgas Skolēnu domes valdes locekļu ievēlēšanas un iecelšanas kārtība"