“Pašpārvaldēs ir spēks!” Rīgas jaunieši organizē Latvijas pilsētu pašpārvalžu sadarbības pasākumu.

Pirms mēneša 10. martā Rīgas 40. vidusskolā norisinājās Rīgas Skolēnu domes jauniešu rīkotā konference “Latvijas pilsētu pašpārvalžu sadarbības pasākums” (LPPSP) ar galveno saukli “Pašpārvaldēs ir spēks!”. Pasākums pulcēja 60 pārstāvjus no 14 Latvijas pilsētu un novadu jauniešu domēm, lai caur dažādām aktivitātēm veicinātu pašpārvalžu saliedētību, veiksmīgu informācijas apmaiņu un veidotu platformu, kur diskutēt par pašpārvaldēm svarīgiem jautājumiem.

Pasākumu atklāja Rīgas Skolēnu domes prezidente Laura Katrīna Baumane ar vārdiem “Mēs visi esam šeit, lai kopā veidotu Latvijas pilsētu pašpārvalžu sadarbības pasākumu, kopā saprastu iemeslus kādēļ mēs, pašpārvaldes, darām to, ko mēs darām, apzinātos cik daudz mēs varam ietekmēt un mainīt apkārt notiekošo, kā arī esam šeit, lai rastu izpratni, ka patiešām - pašpārvaldēs ir spēks!” Pasākums turpinājās ar dažādām iepazīšanās aktivitātēm, kas ļāva pasākuma dalībniekiem savā starpā tīkloties.

Darbojoties darba grupās Latvijas jaunieši dalījās pieredzēs veidoja ideālus uz ko tiekties un diskutēja par resursiem un finansējumu, pašpārvalžu ārējo tēlu un tā veidošanu, mērķiem, vīziju un misiju, iespējām mainīt pilsētu un pieņemt lēmumus, kā arī par līderību un pašpārvalžu dalībnieku motivēšanu darboties pašpārvaldē. Darba grupu mērķis bija ļaut Latvijas jauniešiem pierādīt pašiem sev, ka pašpārvaldēs ir spēks un daloties pieredzē, mācoties vienam no otra kļūdām ir iespējams radīt un uzlabot esošās lietas pilsētās un novados, un pats galvenais – tikt sadzirdētiem, jo mēs ticam, ka jauniešiem pieder Latvijas nākotne.

Pēc darba grupu diskusijām jauniešus ar interesantu lekciju par pašpārvalžu ārējo tēlu veidošanu izglītoja uzņēmuma WRONG sociālo mediju direktors Vilhelms Meisters. Jaunieši tika iepazīstināti ar dažādiem algoritmiem pēc kuriem strādā dažādi sociālie tīkli, ar ziņām, ko likt, un ko labāk ne, savos un savu pašpārvalžu sociālo tīklu lapās.

Jauniešus motivēja iedvesmotājs un pašizaugmes treneris Niks Jansons, kas jauniešus pārliecināja, ka bez vēlmes cīnīties, neatlaidības un mērķu nospraušanas dzīvē ir grūti sasniegt sev vēlamo rezultātu. Tāpat Niks aicināja jauniešus nepavadīt savu laiku bezjēdzīgi, jo dzīve jau tagad ir pilna iespēju.

Jelgavas Skolēnu domes prezidente Diāna Rijkure par pasākumu teica tā: “Vienozīmīgi pasākums bija izdevies! Bija ļoti pozitīva un patīkama gaisotne visa pasākuma laikā. No šī pasākuma ieguvu jaunus kontaktus no dažādām pildētu pašpārvaldēm, kā arī motivāciju turpināt darīt to, ko esmu iesākusi.

Noteikti piedalītos šādā pasākumā vēlreiz, un uzskatu, ka jārīko vēl šāda veida pasākumi!”

Lai uzzinātu par citiem Rīgas Skolēnu domes pasākumiem, ieskaties www.rsd.lv

Bildes ir pieejamas šeit

Pasākumu atbalstīja Rīgas Domes Izglītības, kultūtas un sporta departaments un Orkla Confectionery & Snacks Latvija.