Kā Tu plāno šogad pavadīt Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu – 4. maiju? Jā, protams, Tu vari pavadīt šo dienu mājās. Bet kāpēc gan nepavadīt šo brīvdienu lietderīgi? Šogad Rīga piedāvā daudz dažādus pasākumus, kas ne tikai izklaidēs, bet arī izglītos un iespējams pat iedvesmos Tevi jaunu mērķu sasniegšanai.

Sāksim ar to, ka visas dienas garumā Brīvības laukumā mūsu ausis priecēs Pūtēju orķestra koncerts, “Jauno Jāņu orķestris”, “Iļģi”, vakarā – citi latviešu mūziķi koncertā “Brīvības pieturas”. Pulksten 14.00 notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija. Pieņemam, ka šī daļa vairāk varētu interesēt Tavus skolotājus un vecākus, bet viņus taču arī ir no mājas “jāizvelk”.

Tagad vairāk par to, kas varētu interesēt tieši Tevi.

Šogad tiek piedāvāta interesanta ekskursija ar ieskatu Brīvības ielas vēsturē “100. autobuss. Brīvības ass.”, kurā būs iespēja uzzināt interesantus faktus, kas saistās ar brīvības ielu. Domājam, ka Tavam vēstures skolotājam patiku, ja Tu izdomātu apmeklēt šo ekskursiju un pastāstītu viņam par to. Varbūt pat, atbildot uz pāris jautājumiem, Tu nopelnītu kādu labu atzīmi. Autobusa maršruts būs Esplanāde-Brīvdabas muzejs-Esplanāde, un tā atiešanas laikus varēsi atrast Rīgas satiksmes mājaslapā vai autobusa pieturvietās.

Kā jau katru gadu kinoteātrī “Splendid Palace” no 11.00 līdz 23.00 notiks 4. maija Latvijas filmu maratons. Jau uzreiz jāatzīmē, ka šajā pasākumā ieeja ir bez maksas. Tā būs lieliska iespēja redzēt jaunu filmu pirmizrādes un iespēja noskatīties līdz šim uzņemtās Latvijas simtgadei veltītās filmas. Filmu programmu meklē raksta beigās.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs arī ir atradis veidu, kā iepriecināt Tevi un Tavas patriotisma un smadzeņu šūnas ar izstādes “Latvijas gadsimts” palīdzību. Šis ir 66 Latvijas muzeju veltījums valsts simtgadei. Izstādē tiks parādīti Latvijas valsts 100 gadi dzīvesstāstos un laikmetu ainās. Domājam, ka šis būs noderīgi ne tikai, ja plāno kārtot eksāmenu vēsturē, bet arī, ja vēlies iepazīt valsti, kurā Tu dzīvo, tuvāk.

Ja tev ir mazāks brālis vai māsa, iepriecini arī viņus, aizvedot uz Esplanādi, kur no 12.00 līdz 18.00 notiks Teātra izrādes bērniem un leļļu meistarklases.

Šis bija tikai neliels ieskats šī gada 4. maija svinībās Rīgā, bet pilnu svētku programmu vari atrast šeit.

Uz tikšanos kādā no 4. maija pasākumiem!


Latvijas filmu maratona filmu programma