Piektdien, 27. aprīlī, notika Rīgas Skolēnu domes (RSD) 17. kongress. Kongresu atklāja Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs, daloties pieredzē ar piedzīvoto RSD attīstības gaitā. Kongresa dalībnieki tika iepazīstināti ar iespēju pieteikt savu skolu, pašpārvalžu darbu labo darbu festivālā (konkursa nolikumu meklē raksta pielikumā).

Atskatu uz padarīto 16. sasaukuma laikā sniedza RSD 16. sasaukuma prezidente Laura Katrīna Baumane. RSD 16. sasaukuma laikā pārstāvēja skolēnu viedokli Saeimā, pasniedza Rīgas Skolēnu Iniciatīvas balvas, saliedēja Rīgas skolu pašpārvaldes un veidoja daudzus citus, ne mazāk interesantus pasākumus.

16. sasaukuma laikā Rīgas Skolēnu domes valde nāca klajā ar tā saukto “RSD reformu”, kas paredz padarīt RSD darbu mobilāku, reaģējot uz aktuālajām skolu problēmām, un vairāk attīstīt RSD dalībnieku spējas dažādās jomās. Šī “reforma” būtiski atvieglo jaunu dalībnieku piesaisti RSD. Ar reformu un ar to saistošajām izmaiņām RSD dokumentos (nolikumā un iekšējos noteikumos) iepazīstināja RSD 16. sasaukuma Juridiskās un finanšu komitejas vadītājs Kristafers Zeiļuks. 17. kongress apstiprināja izmaiņas nolikumā un iekšējos noteikumos (apstiprinātie dokumenti atrodami pielikumā).

Tad notika RSD 17. sasaukuma valdes apstiprināšana. Par RSD 17. sasaukuma Juridiskās un finanšu daļas vadītāju kļuva Anita Ramka (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija). Ārējo sakaru daļu 17. sasaukumā vadīs Kristafers Zeiļuks (Rīgas 47. vidusskola). Un par 17. sasaukuma lietvedi kļuva Kristofers Vallers (Rīgas 84. vidusskola). RSD 16. sasaukuma valde iepazīstināja ar komiteju izraudzītajiem projektu grupu koordinatoriem. Vides projektus koordinēs Marta Rugāte (Rīgas 64. vidusskola), skolu projektus – Ginters Znots (Ziemeļvalstu ģimnāzija) un kultūras projektus – Marta Lasmane (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija).

Pēc nelielas uzkodu pauzes sākās RSD 17. sasaukuma prezidenta vēlēšanas. Prezidenta amata kandidātes šogad bijas divas RSD aktīvistes – Laura Katrīna Baumane un Daina Emīlija Freinberga-Upamale. Ar dažādu uzdevumu palīdzību tika pārbaudīta kandidātu izturība stresa stuācijās, spēja darboties komandā un atbildēt uz neordināriem jautājumiem, pat angļu valodas zināšanas. Kad visi uzdevumi bija izsmelti un visi jautājumi uzdoti, sākās aizklāta balsošana par RSD 17. sasaukuma prezidentu. Un, aplausiem skanot, ar kongresa balsu vairākumu vienā balsojumā par RSD 17. sasaukuma prezidenti tika ievēlēta Laura Katrīna Baumane (Rīgas 84. vidusskola). Un par viceprezidenti – Daina Emīlija Freinberga-Upmale (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija).

Kā jau ierasts pēc jebkura RSD pasākuma, notika kopbildes uzņemšana. Bildes no kongresa meklē šeit. Paldies bilžu autoram Jānim Vēverim.

Vēlamies pateikt paldies godprātīgajai balsu skaitīšanas komisijai (Grētai Garjānei, Aļinai Vasiļjevai, Emīlijai Zaicai, Jekaterinai Dubņickai un Reinijam Tukmanim), kas rūpējās par visu balsojumu godīgumu.


Labo darbu festivāla nolikums

Rīgas Skolēnu domes nolikums

Rīgas Skolēnu domes Iekšējie noteikumi nr. 1