Rīgas Skolēnu domes prezidente Laura Katrīna Baumane augusta sākumā piedalījās apmācībās "Making the youth voices heard" Lietuvā.

Vaicājām Laurai – kas apmācībās tieši notika? “Apmācības notika nedēļas garumā ar dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Turcijas, Polijas, Portugāles un Slovēnijas. Apmācības deva mums iespēju dalīties ar pieredzi, runāt par tēmām, kas ir aktuālas jauniešiem un jauniešu lietu nozarē strādājošajiem. Viedokļu dažādību nodrošināja arī tas, ka dalībnieki bija dažādos amatu un pienākumu pildītāji (pašvaldību darbinieki, jauniešu centra vadītāji, jaunatnes lietu darbinieki, jauniešu organizāciju darbinieki un dalībnieki u.c.). Mēs dzīvojām viesu nama mājiņā, sākumā darījām lietas praktiski – caur spēlēm risinājām problēmas un pēc tam analizējām situācijas pēc teorijas.

Kas bija tas, ko apmācībās apspriedāt? “Tika apspriestas dažādas tēmas: Sadarbība, īpaši fokusējoties uz sadarbību starp visiem iesaistītajiem  jaunatnes lietu nozarē. Izpratām to lomas un pienākumus veiksmīgam un rezultējošam darbam. Izzinājām vairāk katras valsts jaunatnes politiku un likumiem, kas ir ietverti jaunatnes nozarē. Katrā valstī situācija gan nacionālā, gan pašvaldību līmenī ir citāda, kas sniedza dažādību zināšanās un viedokļos. Apspriedām nepieciešamību un veidus, kā varētu ietekmēt tiesisko regulējumu jaunatnes nozarē. Izpratām aizstāvības kampaņu (advocacy) procesus, nepieciešamību un realizēšanas iespējas. “

Kas Tev pašai likās svarīgākais, ko ieguvi apmācībās, lai to vēlāk izmantotu RSD? “Mēs uzzinājām, kā uzrunāt jauniešus, tos uzklausīt un palīdzēt atbilstoši viņu vajadzībām. Centāmies saprast, kā tieši jaunatnes nozarē strādājošie var savās darbības laukā palīdzēt visefektīvāk. Tika izveidoti starptautiski kontakti un potenciāli sadarbības plāni. Tiešām tika iegūtas zināšanas, kas tiks pielietotas Rīgas Skolēnu domes darba uzlabošanai.”

Ko Tu teiktu jaunietim, kas vēl baidās doties uz starptautiskām apmācībām? “Vienkārši ir jābūt apziņai, ka Tev ir savs skatījums ar ko tu tur esi, Tev nav jābaidās kaut ko nezināt, jo visi dalībnieki ir šeit, lai mācītos.”

Ja Tevi interesē iesaistīties jauniešu dzīves uzlabošanā, Rīgas skolēnu viedokļu pārstāvēšanā, interesē iespēja piedalīties dažādu vietēju projektu īstenošanā un starptautiskās apmācībās, tad droši raksti mums vai nāc 12. septembrī uz Atvērto durvju dienām.