Vai esi jaunietis/e vecumā no 18 līdz 35 gadiem un vēlies uzņemt savu īsfilmu? Ja, jā, tad Eiropas Komisija Imformatīvajā kampaņā #EuandME piedāvā jaunajiem filmu veidotājiem uzņemt savu īsfilmu.  Katrs no pieciem uzvarētājiem (katrā pieteiktajā tēmā viens) saņems 7500 eiro lielu finansējumu un Eiropas vadošo režisoru padomus idejas realizēšanai.

Informatīvās kampaņas #EUandME mērķis ir sniegt jauniešiem visaptverošu informāciju par viņu iespējām Eiropā un mudināt tās izmantot. Kampaņas centrālās tēmas: digitālā vide, mobilitāte, iemaņas un uzņēmējdarbība, ilgtspēja un tiesības. Jauno filmu veidotāju konkursa mērķis ir dot iespēju jaunajiem filmu veidotājiem uzņemt īsfilmu, kas radošā un interesantā veidā vēstītu par Eiropas Savienības ietekmi uz cilvēku ikdienas dzīvi.

Ja esi ieinteresēts šajā konkursā,tad sākumā jāveic šādi priekšdarbi:

  1. Jāsagatavo divi 500 vārdus gari iecerētās filmas apraksti – viens angļu valodā, otrs – latviski.
  2. Jāsagatavo divi ar viedtālruni filmēti video (katrs 60 seunžu garumā), kuros autors izklāsta savas filmas radīšanas pamatojumu. Viens angļu valodā, otrs – latviski.
  3. Jānorāda saite uz kādu citu autora radītu īsfilmu vai video darbu, kas tapis pēdējo 5 gadu laikā.

Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2018.gada 31.oktobris plkst. 12:00.

Vairāk par konkursu:

Kā pieteikties dalībai konkursā?

Jāiesniedz savas īsfilmas idejas apraksts, aizpildot tiešsaistes pieteikuma veidlapu:  https://europa.eu/euandme/lv/yfc/form.html

Pieteikumiem jāatbilst visiem nosacījumiem, kas minēti konkursa noteikumos (skatīt pie papildus informācijas).

Kas ir konkursa žūrija?

Žūrijā darbosies pieci Eiropā zināmi kinorežisori - Yorgos Zois (Grieķija), Tomasz Konecki (Polija), Dalibor Matanić (Horvātija), Matthias Hoene (Vācija), Zaida Bergroth (Somija), kas novērtēs iesniegtos darbus un atlasīs 10 finālistus — pa diviem pretendentiem katrā no piecām iepriekš minētajām tēmām.

Publiskais balsojums

Uzvarētājs tiks noteikts publiskas tiešsaistes balsošanas kārtībā, piecu nedēļu laikā, sākot no 2019. gada janvāra. Rezultāts tiks paziņots konkursa interneta vietnē, kā arī Eiropas Komisijas sociālo tīklu kontos. Katru nedēļu balsojums tiks veltīts vienai kategorijai — tiks paziņoti tēmai atbilstošo pieteikumu divi labākie pretendenti, un tiks lūgts sabiedrības balsojums par interesantāko filmas ideju.

Uzfilmē savu filmu

Pieci uzvarētāji (katrā pieteiktajā tēmā viens) saņems 7500 EUR dotāciju, lai līdz 30.04.2019. producētu, uzfilmētu un samontētu savu filmu. Katram uzvarētājam filmēšanas un montāžas procesā palīdzēs viens žūrijas loceklis - profesionāls režisors.

Palpildus informācija:

Informācija par konkursu: https://europa.eu/euandme/lv/yfc/ 

Pretendentam jāiepazīstas ar konkursa noteikumiem, kas detalizēti paskaidro gan pieteikuma iesniegšanas kārtību, gan laikus, gan autortiesību un citu tiesību jautājumus: https://europa.eu/euandme/lv/yfc/docs/EUandME_YFC_Terms_and_conditions.pdf

Iedvesmai iesakām noskatīties piecas filmas, kuras veidojuši profesionāli kino režisori par šīm pašām tēmām: https://europa.eu/euandme/lv/