Čau! Ir pagājis kārtējais Rīgas Skolēnu domes (RSD) gads. Mēs gadu saucam par sasaukumu, un šogad mēs varam teikt, ka nu būsim pilngadīgi, jo ir pienācis mūsu 18. kongress jeb 18 gadu jubileja. Kā jau katru gadu, jauns sasaukums tiek uzsākts kopā ar Rīgas skolu skolēnu pārstāvjiem, kuri ievēl jaunā sasaukuma prezidentu un apstiprina pārējos valdes locekļus. Tādēļ aicinām arī tevi palaist jaunā sasaukuma panākiumu raķeti gaisā un piedalīties RSD nākotnes noteikšanā! RSD 18. kongress notiks š.g. 26. aprīlī no 10:00 līdz 14:00 (par norises vietu ziņosim jau pavisam drīz)!

Vairāk par kongresa norisi un valdes amatu kandidātiem lasi, spiežot "Lasīt tālāk"!

Tātad, kāpēc tev ir jāpiedalās kongresā?

RSD balstās uz Rīgas skolu skolēniem, un tieši šī iemesla dēļ Rīgas skolu skolēnu pārstāvji ir tie, kam pieder gala vārds RSD valdes veidošanā un galveno procesu vadībā.

Līdz kongresam jau būs notikušas Ārējo sakaru daļas vadītāja, Juridiskās un finanšu daļas vadītāja, projektu koordinatoru un lietveža vēlēšanas. Šajās vēlēšanās balstiesīgi ir RSD dalībnieki un ievēlētie amata kandidāti tiek tālāk virzīti uz kongresu apstiprināšanai, kur skolu pārstāvji tos apstiprina amatos.

Katrai no Rīgas skolām ir viens mandāts, kuru saņem attiecīgās skolas viens skolēnu pārstāvis. Ar šo mandātu arī notiek visu svarīgo lēmumu pieņemšana. Tā kā RSD valda demokrātijas principi, lēmumus kongress pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu.

Pēc iepriekš minēto valdes locekļu apstiprināšanas amatā notiek RSD 18. sasaukuma prezidenta vēlēšanas. Līdzšinējā RSD valde būs sagatavojusi interesantus uzdevumus prezidenta amata kandidātiem, kas pārbaudīs kandidātu atbilstību prezidenta amatam. Pēc šīm aktivitātēm iespēja, uzdot interesējošos jautājumus, tiks dota skolu pārstāvjiem. Un pēc tam seko balsošana, kur galvenie noteicēji esiet Jūs, skolu skolēnu pārstāvji.

Katru sasaukumu atklāj jaunievēlētais prezidents ar savu uzrunu.

Pielikumā meklē detalizētāku kongresa darba kārtību.

Ar amatu kandidātu pieteikumiem vari iepazīties... https://ej.uz/amatu-kandidati 

Kongresā notiek arī Rīgas Skolēnu domes Nolikuma un Iekšējo noteikumu nr. 1 "Rīgas Skolēnu domes valdes locekļu izvirzīšanas un iecelšanas kārtība" grozīšana. Grozījumu projektus sagatavo RSD Juridiskā un finanšu daļa. Ar piedāvātajiem grozījumu projektiem ļausim iepazīties jau pavisam drīz un par to ziņosim mūsu Facebook lapā.

Bet līdz tam... Neaizmirsti pieteikties kongresam: https://ej.uz/piesakies-kongress. (Ja nepieciešama stundu kavējumus attaisnojoša zīme, atzīmē atbilstošo rūtiņu anketā)

Stay updated un atzīmē "going" kongresa Facebook lapā: https://ej.uz/rsd-kongress.


 18. kongresa darba kārtība