Piektdien, 26. aprīlī, notika Rīgas Skolēnu domes (RSD) 18. kongress. Kongresu atklāja Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs, daloties pieredzē ar piedzīvoto RSD attīstības gaitā. Kongresa dalībnieki tika iepazīstināti ar kongresa darba plānu un tika sniegts ieskats skolu pārstāvja mapītēs.

Atskatu uz padarīto 17. sasaukuma laikā sniedza RSD 17. sasaukuma prezidente Laura Katrīna Baumane. RSD 17. sasaukuma laikā pārstāvēja skolēnu viedokli, mainīja ārējo tēlu, saliedēja un veidoja atbalsta materiālus Rīgas skolu pašpārvaldēm to efektīvākai darbībai un veidoja daudzus citus, ne mazāk interesantus pasākumus.

 

Lai uzzinātu vairāk par konkursu Lasi tālāk!

 

17. sasaukuma laikā Rīgas Skolēnu domes valde veica labojumus nolikumā un iekšējos noteikumos, lai nostiprinātu 17. sasaukumā ieviesto “RSD reformu” ar ko kongresa dalībniekus iepazīstināja RSD 17. sasaukuma Juridiskās un finanšu komitejas vadītāja Anita Ramka. 18. kongress apstiprināja izmaiņas nolikumā un iekšējos noteikumos (apstiprinātie dokumenti atrodami pielikumā).

Tad notika RSD 18. sasaukuma valdes apstiprināšana. Par RSD 18. sasaukuma Juridiskās un finanšu daļas vadītāju kļuva Amanda Kaufmane (Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzija). Ārējo sakaru daļu 18. sasaukumā vadīs Kristers Saulītis (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija). Un par 18. sasaukuma lietvedi kļuva Reinijs Tukmanis (Mežciema pamatskola). RSD 17. sasaukuma valde iepazīstināja ar projektu grupu koordinatoriem. Projektu koordinātores Patrīcija Luīze Arāja (Āgenskalna Valsts ģimnāzija) un Linda Čūdere (Rīgas Kultūru vidusskola) 18. sasaukumā nodrošinās ekfektīvu un kvalitatīvu projektu darbību.

Pēc nelielas uzkodu pauzes sākās RSD 18. sasaukuma prezidenta vēlēšanas. Prezidenta amata kandidātes šogad bijas divas RSD projektu koordinātores – Zane Cesberga un Marta Lasmane. Lai noskaidrotu RSD 18. sasaukuma prezidenti, no RSD 15. sasaukuma tika pieaicināta Ieva Āboliņa, kas pārbaudot kandidāšu prasmes komandas darbā, tās saliedēšanā, darba kvalitāti stresa situācijās un prezentēt sevi, arī svešvalodās.  Kad visi uzdevumi bija izsmelti un visi jautājumi uzdoti, sākās aizklāta balsošana par RSD 18. sasaukuma prezidentu. Kongresa balsu vairākumu vienā balsojumā par RSD 18. sasaukuma prezidenti tika ievēlēta Marta Lasmane (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija). Un par viceprezidenti – Zane Cesberga (Āgenskalna Valsts ģimnāzija).

Kā jau ierasts pēc jebkura RSD pasākuma, notika kopbildes uzņemšana. Bildes no kongresa meklē https://ej.uz/18-kongresa-bildes . Paldies bilžu autorei Dašai Gogai.

 

Vēlamies pateikt paldies godprātīgajai balsu skaitīšanas komisijai (Alione Jefremova, Emīlija Zaica, Sofija Kleina, Marta Kārkla, Kristofers Vallers), kas rūpējās par visu balsojumu godīgumu.