2011.-2013. gadā 18 nevalstiskas organizācijas apvienojās pie TC ORIGO ar mērķi tīkloties, sadarboties un popularizēt gan nevalstisko organizāciju darbu, gan pilsonisko līdzdalību, gan brīvprātīgā darbu ar saukli "Goda lieta būt brīvprātīgajam!". Tajā laikā tikai Latvijā aktīvi runāja par to, ka Brīvprātīgā darba likums Latvijā ir nepieciešamība. Tagad, pēc četriem gadiem, likums ir pieņemts un ar 2016.gadu stāsies spēkā.

30. jūlijā plkst.15-18 pie TC ORIGO notiks Interaktīvs brīvprātīgo forums “Brīvprātības platforma”, kura viens no mērķiem ir atkal apvienot biedrības un nodibinājumus, kuri ikdienā strādā ar sociālajām grupām un savā darbībā iekļauj šīs grupas. Ar interaktīvu un radošo darbnīcu, informācijas palīdzību runāsim ne tikai par brīvprātīgā darbu, bet arī par katra sabiedrības indivīda spēju iesaistīties mūsu Latvijas, to starp arī Eiropas un pasaules, izaugsmē dažādās dzīves jomās, nebūt vienaldzīgiem, līdzdarboties, sniegt pozitīvo no sevis, paust brīvprātību. Forumā apvienosies 12 nevalstiskas dažādu paaudžu organizācijas. Apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties gan jaunu prasmju apgūšanā, gan informācijas izzināšanā, gan Lielo spēļu un dažādu kultūru deju izmēģināšanā. Uz ORIGO kultūras centra Summer Stage uzstāsies talantīgi bērni un jaunieši, populāri un mērķtiecīgi mākslinieki. Forumu vadīs brīvprātīgie- Veronika un mūziķis Andris Kivičs.

Foruma norisi atbalsta TC ORIGO, biedrību un nodibinājumu brīvprātīgie no “Palīdzēsim.lv”, “Baltijas reģionālais fonds”, “Rīgas aktīvo senioru alianse”, “Dabas draugi”, “Cita Rīga”, “Bērnu draugi”, “Latvijas Samariešu apvienība”, “Bērnu forums”, “K.I.D.S.”, “Rīgas Skolēnu Dome”, “Radošā apvienība jauniešiem TREPES”, “Iespēju resursi”, “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne”, “Latvijas Jaunatnes padome”, “Latvijas attīstības platforma sadarbībai”.

Aicinām mums pievienoties interesentus, līdzdarbojoties, un mēdijus, atspoguļojot nevalstisko organizāciju centienus!

Biedrība Radošā apvienība jauniešiem “TREPES” sadarbībā ar biedrību “K.I.D.S.” realize projektu “Brīvprātības platforma”. Projekta galvenais mērķis ir veicināt sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu, jauniešu, ģimeņu, vientuļo senioru sociālo integrāciju un iekļaušanos pilsoniskajā sabiedrībā, rīkojot inovatīvas izglītojošas, iesaistošas aktivitātes prasmju apgūšanai, pilnveidošanai, pašattīstībai, pašapziņas un motivācijas vairošanai, iekļaušanai sabiedriskos procesos un nodarbinātībā, īpaši ietverot iniciatīvas, kas vērstas uz līdzdalību un brīvprātības principa, brīvprātīgā darba popularizēšanu. Projekta aktivitātēm ir jāveicina pilsoniskās sabiedrības attīstību Latvijā un stiprinās atbalstu sociālajam taisnīgumam, demokrātijai un ilgtspējīgai attīstībai īstenošanu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „Nevalstisko organizāciju projektu programma”.

Ramona Liepiņa, projekta vadītāja
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr.28356548