Starptautiskais tehnoloģiju uzņēmums “Samsung” rīko ideju konkursu skolēniem un meklē risinājumus, kā dzīvosim pēc pandēmijas. Turpinot digitālās izglītības iniciatīvas, šogad tiek izsludināts ideju konkurss un meklētas atbildes, kā radīt veselīgu balansu starp dzīvi digitālajā vidē un ārpus tās. Trīs labāko ideju autori saņems ievērojamas balvas – kopējais laureātu balvu fonds ir 18 000 eiro vērtībā.


Lai veicinātu skolēnu pašiniciatīvu, Samsung aicina skolēnus meklēt, kā ar tehnoloģiju palīdzību vairot mūsu labsajūtu un padarīt dzīvi jēgpilnāku, un pieteikt savu ideju konkursā “Solve for Tomorrow” (Idejas nākotnei). Konkurss noritēs trīs posmos. Pirmajā posmā (līdz 31. maijam) komandas 3-5 skolēnu sastāvā, ar skolotāja atbalstu, iesniegs savas idejas portālā www.solvefortomorrow.lv Otrajā posmā līdz pat oktobra beigām komandas attīstīs idejas kopā ar zinošiem ekspertiem, kā arī apgūs dizaina domāšanas pamatprincipus. Trešajā posmā piecpadsmit komandas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas tiksies Baltijas valstu finālā, kur aizstāvēs savas idejas un cīnīsies par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā - 5000 eiro naudas balvu un Samsung ierīcēm 5000 eiro vērtībā. Otrās vietas ieguvēji saņems Samsung ierīces 5000 eiro vērtībā, bet trešās vietas ieguvēji - ierīces 3000 eiro vērtībā.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar Rīgas Skolēnu domi aicina jauniešus vecumā no 13 līdz 20 gadiem, kuri dzīvo, mācās, strādā vai regulāri savu laiku pavada Rīgā, līdz 16. maijam piedalīties aptaujā “Es un mana Rīga” un sniegt savu viedokli un vērtējumu par jauniešu iespējām Rīgā!

 Mums ir svarīgi dzirdēt Tavu viedokli, lai kopīgi mēs varētu veidot Rīgu labāku! Lai veicinātu mums (jauniešiem) atbilstošas un atbalstošas vides veidošanu, aptaujas rezultāti tiks izmantoti pašvaldības līmeņa lēmumu pieņemšanas procesos.

 Aptaujas anketa – latviešu, angļu un krievu valodā - pieejama šeit: https://linktr.ee/manariga. Atbilžu sniegšana ir anonīma, un dati tiks izmantoti tikai apkopotā veidā.

 

Самоуправление Риги в данный момент проводит опрос молодёжи в возрасте от 13 до 20 лет, чтобы выяснить оценку о возможностях молодёжи в городе Риге (свободное время, образование, общественное участие и др. аспекты). Если живёшь, учишься, работаешь или регулярно бываешь в Риге, хотим попросить Тебя принять участие в этом опросе. Данные тобой оценки позволят нам совместно создавать соответствующую молодёжи среду в Риге!

Результаты опроса пригодятся для дальнейшего планирования мероприятий и развития в городе Риге – они будут полезны для организаций, самоуправлений, учебных учреждений, Департамента образования, культуры и спорта Рижской думы и для других! 

 

Riga City Council is currently implementing a survey for young people aged 13 to 20 in order to evaluate opportunities for young people in Riga (free time, education, participation and other aspects). If you are living, studying, working or just regularly visiting Riga, we are encouraging you to participate in this survey. Your evaluation will help us create an environment that fits and supports young people in Riga!

Results of the survey will be useful for the future activities and for planning the development of the city – they will be useful for organisations, pupils' councils, educational institutions, for the Education, Culture, and Sports Department of Riga City Council (RD IKSD) and others!

Intervija ar Kristaferu Zeiļuku.

 

  1. Pirms diviem gadiem tu beidzi darboties RSD. Kas ir mainījies tavā dzīvē? Ko jaunu esi apguvis?

Daudz esmu iemācījies, darbojoties dažādās jauniešu organizācijās. Pēc RSD, lai turpinātu savu ieguldījumu jaunatnes darbā, ar diviem laika biedriem nodibinājām Rīgas Jauniešu iniciatīvu fondu, kur turpināju apgūt darba administratīvo un birokrātisko pusi, vadot fondu. Jāatzīst, ka RSD man ir iemācījis tikai daļu; liels izaicinājums ir augusī atbildība.

Rīgas Skolēnu dome (RSD) sūta pavasarīgus sveicienus! Līdz ar pavasari izsludinām arī mūsu 20. kongresu, kas norisināsies 29. aprīlī plkst. 15.00 platformā Zoom. Esam aizvadījuši īsāko sasaukumu RSD vēsturē, tomēr tas bijis darbīgs un neordināriem projektiem pilns!

Rīgas Skolēnu domes pamats ir Rīgas skolu skolēni, un tieši šī iemesla dēļ skolēnu pārstāvji ir tie, kam pieder gala vārds RSD valdes veidošanā un galveno procesu vadībā. Kongresā, kā jau ierasts, būs iespēja atskatīties uz paveikto sasaukuma laikā, apstiprināt RSD jauno valdi, kuru iekšējās vēlēšanas jau būs notikušas aprīļa laikā, un uzdot jautājumus, pārbaudīt un galu galā ievēlēt prezidentu un viceprezidentu nākamajam sasaukumam! Šogad gan aicinām tikai vienu pārstāvi no skolas (RSD 19. sasaukuma valdes locekļus un 20. sasaukuma valdes locekļu kandidātus neskaitot), lai varam nodrošināt godīgas vēlēšanas!

Kongresam vari pieteikties šeit: ej.uz/kongress20 ! Tāpat visiem jaunumiem un aktualitātēm vari sekot, nospiežot “going” šeit!

Ja nu rodas kāds jautājums raksti mums sociālajos tīklos vai uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.! Uz tikšanos jau pavisam drīz! Izsludinām Rīgas Skolēnu domes (RSD) 20. sasaukuma valdes vēlēšanas!


Liekas, ka šajā sasaukumā laiks patiesi skrējis vēja spārniem! Tā tas varētu būt arī tāpēc, ka šis bijis īsākais sasaukums RSD vēsturē. To sākām tikai septembrī!

Aicinām arī tevi palaist jaunā sasaukuma panākumu raķeti gaisā un piedalīties RSD nākotnes noteikšanā - jaunās valdes vēlēšanās!

Ja Tev ir iniciatīva, vēlme paplašināt savu pieredzi un redzesloku, nepalaid garām šo iespēju un kļūsti par RSD valdes locekli. Tu vari kļūt par prezidentu, viceprezidentu, kādas daļas vadītāju, padomnieku juridiskajā un finanšu jomā vai lietvedi. Lai kandidētu uz vietu RSD valdē tev ir jāiesniedz pieteikums (to tu atradīsi pielikumā), CV un motivācijas vēstule. Ja vēlies kļūt par RSD prezidentu, jāiesniedz arī rekomendācijas vēstule (vismaz viena no skolas, kurā mācies). 

Pieteikties kandidatūrai vari līdz š.g. 4. aprīlim (ieskaitot), sūtot to mūsu lietvedei uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Rūpīgi iepazīsties arī ar vēlēšanu datumiem, lai nenokavētu savējās! Tās visas šogad tiešsaistē.

Nedēļas garumā, RSD Instagram live izzināsim 5 subkultūras: skeitbordistus, cosplay, drag queen, furrijus un kinomānus.

Pirmdien (08.02.) par cosplay stāstīs Alex, Cosplay entuziaste. Viņa iejūtas dažādu filmu un anime personāžu lomās, atdarinot to tēlu ar radoša apģērba, kosmētikas un aktiermākslas palīdzību.

Otrdien (09.02.) par skeiteriem stāstīs Madars Apse - atpazīstamākais latviešu skeitbordists, viņš pārstāv tādus zīmolus, kā Element, DC, Red Bull, Independent, Perus wheels un Ashes grip, sasniedzis atpazīstamību arī Amerikā un citveit pasaulē.

Trešdien (10.02.) par drag stāstīs Vencheska Baltique, kas izklaidē sabiedrību un ir atpazīstamākā latviešu nebinārā Drag māksliniece.

Ceturtdien (11.02.) par furrijiem srāstīs Ferime, kas ir piederīgs šai subkultūrai vairāk kā četrus gadus - viņš pats šuj iespaidīgos dzīvnieku tērpus, zīmē tos gan digitāli, gan uz papīra, kā arī pasākumos tiekas ar furry domubiedriem.

Piektdien (12.02.) par kinomāniem stāstīs Seleste Vlasova - uzvarējusi Berlīnes filmu festivāla izaicinājumā, bauda kino katru dienu un aicina arī citus to darīt.

Katrs stāsts būs apskatāms plkst. 18.00 tiešraidē.

Kā attīstīt savas pašpārvaldes darbu? Ko pašpārvalde nozīmē un kādas ir tās darbības jomas? Kā "pacelt pašpārvaldi jaunā līmenī"? Lai dotu iespēju iedziļināties un uzlabot pašpārvalžu darbu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
kopā ar Rīgas Skolēnu domi piedāvā pavisam jaunu un aizraujošu iespēju — interaktīvu mācību kursu skolēnu pašpārvalžu dalībniekiem un konsultantiem "Pašpārvalžu laboratorija".
 
Izveido komandu (2-3 pašpārvaldes pārstāvji un konsultants/-e) un līdz 12. februārim piesakies, aizpildot pieteikuma anketu: ej.uz/pasparvalzu_laboratorija.
 
Mācību kursā iekļautas piecas nodarbības tiešsaistē no 17. februāra līdz 30. aprīlim. Plānotie mācību datumi ir 17.02., 03.03., 31.03., 14.04., 28.04.2021. Mācības ir ne tikai saplānotas atbilstoši pašpārvaldes darbības jomām — mācības tiks balstītas arī uz citām dalībnieku vajadzībām, interesēm un izvēlētām tēmām. Programma šeit: ej.uz/laboratorija_programma.

“Vai iemācīsimies izdzīvot?”

9. decembrī plkst. 16.0 tiešsaistes vidē (Zoom) domnīca skolēniem par vidi, kritisko domāšanu un jauniešiem “Vai iemācīsimies izdzīvot?”. Pasākumam iespējams pieteikties, aizpildot pieteikšanās anketu ej.uz/rsdvide

Divu ar pusi stundu laikā būs iespēja no Rīgas Skolēnu domes prezidentes Lindas Čūderes uzzināt vairāk par iespējām darboties Rīgas Skolēnu domē, klausīties Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas klimata aktīvistu - Elizabetes Fedčenko un Kates Grīnfogeles - pieredzes stāstā par klimata nedēļu skolā un citām skolēnu iespējām. Stāstījumu par problēmu un tās risinājumiem piedāvās Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis. Turpinājumā darbs grupās ar Pasaules Dabas Fonda komunikācijas un projektu vadītāju Lauru Treimani un Rīgas Skolēnu domes gatavots informatīvs Kahoot par vidi un mūsu iespaidu uz to, kā arī iespēja vakarā uzzinātajā un jaunajās idejās dalīties platformā Jamboard!

Prieks par vēl vienu jaunām atziņām un pozitīvām emocijām piepildīta pasākuma aizvadīšanu

10. septembrī Autentikā, Bruņinieku ielā 2, Rīgas Skolēnu domei un citiem interesentiem bija iespēja uzklausīt un diskutēt par dažādu minoritāšu iekļaušanu Latvijā ar mūsu lieliskajiem diskusijas dalībniekiem:
Džordžu Stīlu - ASV un Latvijas dubultpilsoni, kurš aktīvi darbojas mākslas jomā un ir biedrības “AfroLat” dibinātājs; Lauru Šternu - performanču mākslinieci, kura darbojas Latvijas Drag King kolektīvā un pašlaik studē Latvijas Mākslas Akadēmijā vizuālās komunikācijas nodaļā; Jāni Ozoliņu – reliģiskās minoritātes pārstāvi, kurš ne tikai dzied un spēle kokles ansamblī un vada dažādus seminārus, bet ir arī fizikas skolotājs vidusskolā; Abu Sohail – kurš dalījās ar problēmām un situācijām, ko nākas piedzīvot Indijas studentiem Latvijā.
Diskusiju vadīja Lolita Tomsone – Žaņa Lipkes memoriāla vadītāja, kura ir visnotaļ pieredzējusi minoritāšu jautājumos.

Čau! Rīgas Skolēnu domes 18.sasaukuma laiks jau tuvojas noslēgumam un ir pienācis laiks tikties uz ikgadējo kongresu, valstī esošas situācijas dēļ šogad 19. kongress norisinās rudenī – jaunā mācību gada sākumā, nevis vienmēr ierastajā aprīlī. Rīgas Skolēnu domes 18. pastāvēšanas gads tomēr ir nesis pārmaiņas, mūsuprāt, pozitīvas! Taču ir lietas, kas nemainās, kā jau katru gadu, jauns sasaukums tiek uzsākts kopā ar Rīgas skolu skolēnu pārstāvjiem, kuri ievēl jaunā sasaukuma prezidentu un viceprezidentu un apstiprina pārējos valdes locekļus. Aicinām arī tevi uzsākt jauno mācību gadu līdzdarbojoties un iedarbināt Rīgas Skolēnu domes 19.sasaukumu! RSD 19. kongress notiks š.g. 11.septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Pullman Hotel Riga (Jēkaba iela 24).

Tātad, kāpēc tev ir jāpiedalās kongresā?

Rīgas Skolēnu domes pamats ir Rīgas skolu skolēni, un tieši šī iemesla dēļ Rīgas skolu skolēnu pārstāvji ir tie, kam pieder gala vārds RSD valdes veidošanā un galveno procesu vadībā.

Izziņojam pārceltās Rīgas Skolēnu domes 19. Sasaukuma valdes vēlēšanas!

RSD pilngadības gada norūdīti esam gatavi jaunam sākumam - jaunai RSD valdei! Esam aizvadījuši savu 18. sasaukumu godam: pirmo tīklošanās pasākumu, dažādas starptautiskas sadarbības un tik daudz ko citu! Esam iemācījušies daudz jauna gan no kļūdām, gan neparastiem domu lidojumiem. Droši varam teikt, ka piedzīvots Rīgas Skolēnu domes (RSD) pilngadības cienīgs gads!

Tādēļ aicinām arī tevi atvērt nākamo lappusi RSD nākotnes noteikšanā - jaunās RSD valdes vēlēšanās!

Ja esi gatavs izaicināt sevi, paplašināt savu pieredzi un redzesloku, nepalaid garām šo iespēju un kļūsti par RSD valdes locekli. Tu vari kļūt par prezidentu, kādas daļas vadītāju, projektu koordinatoru vai lietvedi. Lai kandidētu uz vietu RSD valdē tev ir jāiesniedz pieteikums (to tu atradīsi pielikumā), CV un motivācijas vēstule. Ja vēlies kļūt par RSD prezidentu, jāiesniedz arī rekomendācijas vēstule (vismaz viena no skolas, kurā mācies). Pieteikties kandidatūrai vari līdz š.g. 6. augustam (ieskaitot), sūtot to mūsu lietvedim uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .