Izziņojam pārceltās Rīgas Skolēnu domes 19. Sasaukuma valdes vēlēšanas!

RSD pilngadības gada norūdīti esam gatavi jaunam sākumam - jaunai RSD valdei! Esam aizvadījuši savu 18. sasaukumu godam: pirmo tīklošanās pasākumu, dažādas starptautiskas sadarbības un tik daudz ko citu! Esam iemācījušies daudz jauna gan no kļūdām, gan neparastiem domu lidojumiem. Droši varam teikt, ka piedzīvots Rīgas Skolēnu domes (RSD) pilngadības cienīgs gads!

Tādēļ aicinām arī tevi atvērt nākamo lappusi RSD nākotnes noteikšanā - jaunās RSD valdes vēlēšanās!

Ja esi gatavs izaicināt sevi, paplašināt savu pieredzi un redzesloku, nepalaid garām šo iespēju un kļūsti par RSD valdes locekli. Tu vari kļūt par prezidentu, kādas daļas vadītāju, projektu koordinatoru vai lietvedi. Lai kandidētu uz vietu RSD valdē tev ir jāiesniedz pieteikums (to tu atradīsi pielikumā), CV un motivācijas vēstule. Ja vēlies kļūt par RSD prezidentu, jāiesniedz arī rekomendācijas vēstule (vismaz viena no skolas, kurā mācies). Pieteikties kandidatūrai vari līdz š.g. 6. augustam (ieskaitot), sūtot to mūsu lietvedim uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Februāra beigas iezīmēja patīkamu satraukumu Rīgas Skolēnu domes (RSD) dalībnieku vidū. Tika izsludinātas nākamā sasaukuma valdes vēlēšanas un sākās nostaļģiskas sarunas par aizvadītajiem pasākumiem, projektiem, sarunām un visu citu kopā paveikto 18. sasaukumā.
 
Sasaukums patiesi bija īpašs un, kā jau pilngadības gadam pienākas, nebeigsies bez jauna piedzīvojuma. Līdz ar ārkārtas stāvokļa valstī pasludināšanu, RSD valde nolēmusi sasaukumu pagarināt, jaunās valdes vēlēšanas atlikt uz augustu, taču kongresu rīkot septembra sākumā. 
Ārkārtas situācija un straujās izmaiņas skolu mācību vidē gan nav slāpējušas mūsu dalībnieku vēlmi darīt un mainīt. Visas sapulces un sēdes norisinās tiešsaistes vidē. Tuvākajai nākotnē plānotajiem projektiem un pasākumiem mainījām norises datumus. Ticam, ka tas tikai uz labu - pasākumi būs pārdomātāki, rūpīgāk izplānoti un publika projektu izslāpušāka.
Sociālās distancēšanās laikā jaunus apgriezienus ieguvis arī mūsu Instagram konts. Tur katru dienu RSD dalībnieki dalās ar savu pašizolēšanās ikdienu, lai iedvesmotu jauniešus pavadīt laiku mājās nedaudz produktīvāk nekā tas ierasts parastu brīvdienu laikā. Pieseko mūsu Instagram kontam arī tu - @rsdlv !
 
Rīgas Skolēnu domes dalībnieki aicina visus būt uzmanīgus un pārdomāt katras rīcības sekas, kā arī vēl jums visiem produktīvu un drošu šo visnotaļ saspringto laiku! Kopā mēs varam daudz!

Izsludinam RSD 19. Sasaukuma valdes vēlēšanas!

Liekas, ka šajā sasaukumā laiks patiesi skrējis vēja spārniem! Aizvadījām savu 18. sasaukumu, pirmo tīklošanās pasākumu, dažādas starptautiskas sadarbības un tik daudz ko citu! Esam iemācījušies daudz jauna gan no kļūdām, gan neparastiem domu lidojumiem. Droši varam teikt, ka piedzīvots Rīgas Skolēnu domes (RSD) pilngadības cienīgs gads!

Tādēļ aicinām arī tevi palaist jaunā sasaukuma panākumu raķeti gaisā un piedalīties RSD nākotnes noteikšanā - jaunās RSD valdes vēlēšanās!

Ja Tev ir iniciatīva, vēlme paplašināt savu pieredzi un redzesloku, nepalaid garām šo iespēju un kļūsti par RSD valdes locekli. Tu vari kļūt par prezidentu, kādas daļas vadītāju, projektu koordinatoru vai lietvedi. Lai kandidētu uz vietu RSD valdē tev ir jāiesniedz pieteikums (to tu atradīsi pielikumā), CV un motivācijas vēstule. Ja vēlies kļūt par RSD prezidentu, jāiesniedz arī rekomendācijas vēstule (vismaz viena no skolas, kurā mācies). Pieteikties kandidatūrai vari līdz š.g. 24. martam (ieskaitot), sūtot to mūsu lietvedim uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Vai vēlies risināt kādas Tavā skolā vai apkārtnē svarīgas problēmas?

Vēlies mācīties rakstīt projektus? Gribi satikt citus darbīgus jauniešus no skolēnu pašpārvaldēm? Aicinām pieteikties mācībām “Ideju nakts dialogam”, kas norisināsies 6.-7. martā Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris”!

Šajās mācībās būs iespēja uzzināt vairāk un mācīties rakstīt Jaunatnes dialoga projektus. Tā ir Tava iespēja piesaistīt finansējumu un īstenot dažādas darbnīcas, seminārus, konferences, fokusgrupas, lai pārrunātu Tev un Tavai pašpārvaldei svarīgus jautājumus dažādās tēmās – vides aizsardzība, dzimumu līdztiesība, jauniešu līdzdalība, iekļaušana, garīgā veselība un citās! Īstenojot Jaunatnes dialoga projektu, pašpārvalde var kļūt par līdzvērtīgiem lēmumu pieņēmējiem, piedalīties dažādu svarīgu lēmumu pieņemšanā, lemt par svarīgiem jautājumiem, paplašinātu savu darbību.

Šī gada 10. decembra vakarā Jauniešu centrā “Kaņieris” noritēja Rīgas Skolēnu domes juridiskās un finanšu daļas organizētas apmācības. To laikā dalībniekiem bija iespēja iegūt zināšanas par lietišķo rakstu etiķeti, dokumentu korektu noformēšanu un pareizu e-vēstuļu rakstīšanu – noderīgas prasmes visiem jauniešiem, īpaši tiem, kas ikdienā aktīvi iesaistās Rīgas Skolēnu Domē vai savas skolas pašpārvaldē, kur bieži saskaras ar šo prasmju praktisko pielietojumu. Apmācības notika īpaši draudzīgā gaisotnē, radot iespēju iepazīties ar pārējiem RSD biedriem un citiem dalībniekiem. 

Vakara sākumā Rīgas Jauniešu iniciatīvu fonda vadītājs Kristafers Zeiļuks iepazīstināja mūs ar lietišķu e-vēstuļu pareizu noformēšanu jeb netiķeti, kā arī kā panākt, lai e-vēstule būtu ērti lasāma un patīkama. Dažas lietas bija labi zināmas savukārt citas šķita gaužām jaunas un pat pārsteidzošas. Pārrunājām e-vēstuļu temata nozīmi, noskaņu un mērķi. Piemēram, izrādās, ka arī lietišķās vēstulēs (izņemot tās, kurās nepieciešams uzturēt neitralitāti) drīksti izmantot emoji jeb smaidiņus. Ikdienā var iztikt ar tādām emocijzīmēm kā ϑ, kas apzīmē prieku un apstiprinājumu, vai Λ, kas norāda uz neapmierinājumu, bet, ja gadās kāda situācija, kas prasa sarežģītāku emociju attēlojumu, talkā nāk :e (vilšanās) vai :@ ( dusmas).